Bizi Arayın: 444 4

Tüketici Danışma Hattı - Hafta içi 09:00 - 18:00

Tekstil sektöründe 1962 yılından beri faaliyet gösteren, bu sektörde pek çok ilke imza atmış köklü bir kuruluş olan Akbaş Holding, Gıda sektöründe GESSY markası ile süt ve süt ürünlerini nihai tüketici ile buluşturmaktadır.

Gessy Hakkında

Gessy markası ile süt ve süt ürünleri üretimi yapan Gespa Süt Ürünleri A.Ş. firmamızın temelleri Akbaş Holding Onursal Başkanı Sn. Erol AKBAŞ tarafından 2004 yılında atılmıştır. Günümüzde 100 ton/gün süt ve süt ürünleri işleme kapasitesinde olan yüksek teknolojili modern tesislerinde GESSY markası ile üretimini sürdürmektedir.

Akbaş Holding bünyesinde Gürsu’daki üretim tesisi, farklı segmentlerde ürün çeşitliliği ile sektördeki payını her geçen gün arttırmaktadır. Prensipleri kalite ve hijyen olan firmamız son gelişmeleri yakından takip ederek daha iyi daha sağlıklı ürünler ve hizmet vermek için çalışmalarına devam etmektedir.

Akbaş Holding’ e bağlı olan Ges Gıda Ürünleri A.Ş Yenişehir İlçesi Çardak Köyü sınırları içindeki çiftliğimizde faaliyet göstermektedir. Faaliyet gösterilen arazi yaklaşık 1000 dönüm civarında olup, tamamı şirketimize aittir. Çiftliğimizde büyük ve küçükbaş hayvanlar, yarış atı yetiştiriciliği, kümes hayvanları, muhtelif kuşlar bulunmaktadır.

Gıda konusunda da yatırımlarını arttırmayı planlayan firmamız 2000 dönüm ilave tarım alanının da hayvancılık ve tarımsal üretim yapılması planlanmaktadır. Çevre duyarlılığı içinde her konuda hassas olan firmamız yatırımları ile birlikte bu konuya da azami dikkat etmektedir.

Tesislerimizde işlenen süt ürünlerinden Yoğurt, Ayran, Tereyağı ve her çeşit peynir, GESSY tescilli markamız ile tüketicilere frigorifik araç filomuz ile sunulmaktadır. Üretimde sağlığa, çevreye ve hijyene azami önem veren firmamız, her geçen gün kapasitesini artırarak online satış kanalı desteği ile daha geniş bir pazar kitlesine ulaşmayı hedeflemektedir.

Bu hedefin gerçekleşmesi için çalışmalar Ar-Ge ile desteklenmekte olup, yeni ürünlerin geliştirilmesi ve pazara sunum çalışmaları hızla devam etmektedir.
YUKARI